ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

 Обласна науково-практична конференція

25 травня на базі Харківського автотранспортного фахового коледжу відбулась Обласна науково-практична конференція педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти Харківської області "НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". П'ятнадцять педагогічних працівників нашого коледжу взяли участь у роботі конференції. Обговорювались дуже актуальні питання: національно-патріотичне та духовне виховання здобувачів освіти, формування громадянської свідомості в умовах воєнного стану, краєзнавство як складова патріотичного виховання, пошуки нових форм та методів формування патріотичної свідомості студентів в умовах повномасштабної війни. Завідувачу навчально-методичного кабінету нашого коледжу Ткаченко В.М. було надано слово у підведенні підсумків конференції. Враховуючи ідеї та пропозиції, висловлені у доповідях, виступах та у загальному обговоренні було напрацьовано такі рекомендації:

  1. Сфокусувати увагу учасників освітнього процесу на нормативних документах, що регулюють діяльність закладів фахової передвищої освіти на період дії воєнного стану в Україні та проводити національно патріотичне виховання на цій законодавчій основі.
  2. Розробити та впроваджувати оновлені методи та форми національноп атріотичного виховання з урахуванням особливостей його організації в умовах воєнного стану.
  3. Продовжувати співпрацю учасників освітнього процесу закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти у проведенні заходів національнопатріотичного виховання, участі у науково-практичнихк онференціях, олімпіадах, вебінарах та інших науково-методичних і виховних заходах.
  4. Використовувати сучасні онлайн інструментарії у професійній діяльності викладачів і керівників закладів освіти.
  5. Проводити заходи з відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету,територіальної цілісності та недоторканості України.
  6. Підтримувати зв'язок з випускниками, які перебувають на фронті у лавах Збройних Сил України, в подальшому запрошувати їх на виховні заходи.
  7. Сприяти підвищенню рівня волонтерського руху та благодійних акцій як засобу формування патріотичних якостей особистості.
  8. Здійснювати заходи військово-патріотичного виховання здобувачів освіти,спрямовані на формування національної свідомості, активної громадянської позиції, почуття патріотизму, любові до свого народу, до України, відданості у служінні Батьківщині, вміння протидіяти ворожій пропаганді.
  9. Продовжити роботу по виконанню Державної програми розвитку фізичної культури і спорту у закладахф ахової передвищої освіти в умовах дистанційного навчання та під час дії воєнного стану.
  10. Сприяти підтримці психологічного здоров’я учасників освітнього процесу шляхом впровадження програм надання психологічної реабілітації, адаптації та підтримки; залучати практичних психологів до психологічної допомоги студентам і викладачам, які постраждали під час військової агресії російської федерації.
  11. Удосконалити механізм співпраці органів студентського самоврядування закладів фахової передвищої освіти та молодіжних організацій області, сприяти участі студентства у процесах прийняття рішень щодо залучення молоді до суспільно-політичної і громадської діяльності, захисту її прав та удосконалення нормативно-правового регулювання діяльності органів студентського самоврядування закладів фахової передвищої освіти.
  12. Забезпечити співпрацю закладів фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану з питань національно-патріотичного виховання.