Вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв геноциду кримських татар.
Депортація була одним із засобів «детатаризації» Криму. Іншими засобами були знищення культурних та історичних пам’яток, заміна історичних назв місцевостей новими на зразок «Совєтский», «Первомайск», «Красногвардейск» тощо. До Криму заселялися вихідці з Росії та інших республік. За повоєнний період кількість населення у Криму збільшилася майже в 10 разів. Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».
З 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.
Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні.
З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, у коледжі проведено онлайн – конференцію під керівництвом викладача історії Валентини Іванівни Задорожньої. Коло проблем які обговорювалися на конференції: Життя кримських татар до депортації. Проведення депортації. Причина депортації. Чи справді деякі татари підтримували нацистів? Варварські заходи насильного переселення. Місця депортації кримських татар. Наслідки депортації для татарського народу. Як змінився Крим без татар? Повернення татарського населення до Криму. Життя татарського народу в анексованому російською федерацією Криму. Переглянутий фільм «Пам'ять мільйонів» справив незабутнє враження на студентів. Здобувачі освіти підготували доповіді та проілюстрували їх презентаціями. Вшанували пам'ять жертв геноциду хвилиною мовчання.