ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

Історична довідка

У кожного з нас є своя історія. І саме минулому ми зобов'язані сьогоденням.

То, якою Ви бачите сьогодні бібліотеку, створювалося роками: проходили дні, перегорталися сторінки, змінювалися люди і їх життя, також як і життя Бібліотеки.

Історія розвитку бібліотеки тісно пов'язана з історією розвитку нашого коледжу і цей зв'язок простежується на протязі всього періоду існування бібліотеки. 

Витоки славетної історії починаються з листопада 1930 року, з моменту заснування технікуму молочно-масляної промисловості, який розпочав свою діяльність по вулиці Кузнечній 2. Бібліотека починалася з книжок, подарованих викладачами та учнями. Про бібліотеку довоєнних часів ми знаємо лише зі спогадів її читачів.

У 1941 році технікум був перейменований у Харківський технологічний технікум молочно - маслопереробної промисловості. З 15 вересня 1941 року до 14 вересня 1943 року технікум припинив свою діяльність у зв’язку з окупацією міста Харкова німецько-фашистськими загарбниками. В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека була втрачена. Від довоєнних фондів нічого не збереглося. 

З 15 вересня 1943 р., після звільнення Харківщини від фашистів, технікум відновлює свою роботу. У цьому ж році технікум отримав нове навчальне приміщення по вулиці Пушкінській, буд. 24. 

Інвентарна книга №1 розпочата 19 червня 1945року. Площа приміщення бібліотеки була лише 60 м2. Учні, викладачі, співпрацівники дарували бібліотеці книги. В організації бібліотеки технікуму велику роль провела завідуюча бібліотекою Єленська Ольга Михайлівна.  В 1946 році книжковий фонд бібліотеки був 6422 примірника. Йшов час, розширилися функції технікуму, збільшилася кількість викладачів та студентів, змінилася і адреса технікуму. З 1958 р. він розташований по вулиці Барикадній, 51, де знаходиться і зараз.

На кожному етапі розвитку бібліотека змінювалася і удосконалювалася її робота. Із невеликої книгозбірні вона поступово перетворювалася у структурний підрозділ коледжу з багатогалузевим книжковим фондом.

Без минулого немає майбутнього і коли аналізуєш історію бібліотеки мимоволі звертаєш погляд на події, факти, імена людей, які своєю працею багато зробили для розвитку нашої бібліотеки. Значних зусиль по формуванню, організації, зберіганню і забезпеченню літературою освітнього процесу доклали ветерани праці Бескубова Марія Іванівна, Недай Віра Іванівна, Бубен Валентина Кирилівна, Климко Єлізавета Миколаївна, Шевченко Віра Костянтинівна.

Пройшовши славний історичний шлях, зберігаючи традиції, бібліотека коледжу виконує свою основну місію – сприяння у виконанні освітнього процесу та підготовці висококваліфікованих фахівців для переробної та харчової промисловості України.