23 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ
23 серпня Україна відзначає державне свято – День Державного Прапора України. Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу.
24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор. Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року.
У серпні 2004 року президентом був підписаний указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня.
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
Сьогодні кольори національного стягу сьогодні як ніколи популярні. Вони стали візитівкою, ознакою всього українського, боротьби за свою країну, справжньою святинею.
Адміністративні будівлі, житлові будинки, автомобілі в усіх куточках України прикрашають синьо-жовтими прапорами. Це піднімає наш дух, єднає усіх нас і надихає на нові плани та звершення.
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Інформаційне повідомлення підготовлено за матеріалами Українського інституту національної пам’яті:
Указ Президента України «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004