ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День памяті  Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

У 2022 році пам’ятні події проходять з 16 по 28 лютого. Основним організатором є Національний музей Революції Гідності. Кампанія проходить під усталеним гаслом «Небесній Сотні вдячні за свободу!».

Крім офіційних державних заходів та пам’ятних, зокрема мистецьких, подій, Національний музей Революції Гідності продовжив відеопроєкт «Характери гідності».

Відеопроєкт «Характери гідності» уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує кілька десятків відео. Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення Героїв Небесної Сотні. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.

Усі ролики з циклу «Характери гідності» можна переглянути на ютуб-каналі музею.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Того ж дня Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки. Серед іншого уряд передбачив забезпечення проєктування, будівництва та функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. З вичерпним переліком заходів, які пропонує для реалізації уряд, можна ознайомитися на його офіційному сайті.

Соціологічне дослідження та наукове видання про Революцію Гідності

Інформаційна кампанія  «Вдячні за свободу» у 2021 році

Історичні інформаційні матеріали про Революцію гідності та Героїв Небесної Сотні за посиланням.

 

Інформаційне повідомлення підготовлено за матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті:

https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/den-pamyati-geroyiv-nebesnoyi-sotni-20-lyutogo

До роковин кривавих подій на Майдані, на вшанування подвигу загиблих героїв – учасників Революції Гідності, яких в народі назвали «Небесною сотнею», мужності громадян, які повстали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору, в бібліотеці коледжу підготовлено книжкову виставку «Гордість і біль України… Вічна пам’ять Героям!».