ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

6 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

         День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час.

         24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; Урядові України приступити до створення Збройних Сил України».

         Фактично цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невід’ємного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року були підготовлені важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України.

         11 жовтня 1991 року Верховна Рада України затвердила Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України та постановила створити Раду оборони України, затвердила склад посадових осіб, які до неї входять, а також Положення про Раду оборони України. У Концепції передбачалося, що Україна поступово, з урахуванням усіх факторів національної безпеки, реалізуватиме намір стати в майбутньому нейтральною, без’ядерною державою, яка не братиме участі у військових блоках, натомість дотримуватиметься усіх договорів і угод щодо незастосування ядерної зброї. Концепція визначала, що Збройні Сили України складатимуться з трьох видів: Сухопутних військ (Військ наземної оборони), Військово – Повітряних Сил і Сил Протиповітряної оборони (Військ повітряної оборони), Військово-Морських Сил. У Концепції було визначено повноваження Міністра оборони України і Головного штабу Збройних Сил України.

         6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла надзвичайно важливі для військового будівництва закони – «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України». Того ж дня було затверджено текст Військової присяги, яку в залі Верховної Ради першим склав Міністр оборони України генерал – полковник К.П. Морозов. 3 січня 1992 року розпочався процес приведення до добровільної присяги на вірність народові України дислокованих на українській території військ.

         Історію будівництва Збройних Сил України можна поділити на ряд основних етапів: перший етап – формування основ Збройних Сил України (1991–1996 рр.); другий етап – подальше будівництво Збройних Сил України (1997–2000 рр.);  третій етап – реформування Збройних Сил України (2001–2005 рр.); четвертий етап –розвиток Збройних Сил України (2006–2011 рр.). З 2012 по 2017 роки планувалося здійснити новий етап військової реформи – реформування і розвитку Збройних Сил України. Однак у зв’язку з агресією Російської Федерації виконання заходів даного етапу було зупинено.

         Символом мужності і героїзму наших бійців стали оборона Донецького (242 доби) і Луганського (146 діб) аеропортів, оборона Іловайська, Дебальцевого та Маріуполя.

         В умовах реалій сучасної російсько-української війни як ніколи важливо висловлювати шану, повагу та підтримку українським військовим, які силою своєї відваги тримають на плечах мирне небо над нашими головами. 

         Низький уклін захисникам та захисницям України, що боронять нашу землю та оберігають спокій кожного українця. Міцного здоров’я, достатку, злагоди, оптимізму, впевненості вам та вашим родинам!

         Слава Україні!

         Слава Збройним Силам України!

 

        

Інформаційне повідомлення підготовлено за матеріалами сайтів:

  https://library.gov.ua/6-grudnya-den-zbrojnyh-syl-ukrayiny/

https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/2595013-sogodni-vidznacaetsa-den-zbrojnih-sil-ukraini.html