ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

5 грудня – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (Міжнародний день волонтерів)

         Сьогодні в Україні й у світі відзначають Міжнародний день волонтерів. Генасамблея ООН запропонувала урядам відзначати цей день 5 грудня.

         Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (саме такою є офіційна назва цього Дня), проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

         Тема Міжнародного дня волонтерів 2021 року: «Стань добровольцем зараз, щоб збудувати краще майбутнє».

         Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

         Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найзапекліших боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

         Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух.

         Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори. Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна вистояла й зберегла незалежність.

         Волонтерський рух на Харківщині  є одним з найпотужніших, він  відрізняється не тільки чисельністю  та давньою  історією, а й сконсолідованістю. На сьогодні у Харкові створені і працюють великі волонтерські організації: Благодійний Фонд «Харків з тобою», «Маскування для АТО», «Яворина», «Берегиня», Харківська обласна молодіжна громадська організація «Харківський центр волонтерів», Волонтерська ініціатива «Станція Харкiв», «Укроп холл», «Порятунок тварин Харків» та інші.

 

         Інформаційне повідомлення підготовлено за матеріалами сайту  Організації Об'єднаних Націй:

https://www.un.org/en/observances/volunteer-day