ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості ДБТУ»

        28 червня цього року Україна відзначатиме 29-ту річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян. Це єдине свято, що закріплене в Основному Законі нашої Батьківщини.

        Активна робота над створенням Конституції України розпочалася одразу ж після здобуття нашою державою незалежності. Обговорення та упорядкування положень Основного Закону України тривали впродовж п’яти років та остаточно завершилися 28 червня 1996 року, коли було ухвалено Конституцію України. Ухвалення та введення в дію Верховною Радою України Основного закону стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала, що наша Конституція в частині прав, свобод та обов’язків громадян відповідає міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

        Українська Конституція справді зорієнтована на гуманістичні ідеали та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри колоніальне і тоталітарне минуле, українцям завжди був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. 

        Конституція України – головний нормативно-правовий акт нашої держави,  який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.

        Конституція України – не лише ядро нашої національної правової системи України, а й наш моральний орієнтир. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, про гідність і цінності, стійкість та нескореність.

        Сьогодні, в умовах повномасштабної війни Росії проти України і численних злочинів окупантів, ми як ніколи розуміємо важливість цінностей, закладених у Конституції України, та необхідність їх захисту і збереження для майбутніх поколінь.

        День Конституції набув для кожного українця додаткового сенсу. Тепер він нагадує нам усім про те, яку високу ціну щодня сплачує Україна за своє право жити незалежно у своїх державних кордонах, згідно з українськими правами та законами, з повагою до людської честі та гідності, демократично та вільно.

        Цей день – привід нагадати собі, що права потрібно знати, свободу –цінувати, а незалежність – захищати.

З Днем Конституції України!